Kremelina - pomocník pri detoxikácii

Čo je detoxikácia

Detoxikácia, často nazývaná aj detox, je proces, pri ktorom sa organizmus zbavuje toxických látok, voľných radikálov, prebytočnej vody, prekyslenia a črevných parazitov. Akákoľvek látka, ktorá vytvára dráždivé alebo škodlivé účinky v tele sa nazýva toxická látka alebo toxín. Patria sem lieky, alkohol, cigarety, rafinovaný cukor, sladené nápoje, intolerančné potraviny, nadmerná konzumácia polotovarov a nezdravých potravín, nepriamo aj stres, ktorý do organizmu vylučuje negatívne emočné toxíny. Hlavnú úlohu v procese detoxikácie v rámci ľudského organizmu vykonáva pečeň. Podieľajú sa na nej orgány tráviacej, vylučovacej a obehovej sústavy ako aj lymfatický systém.

Kedy potrebuje telo detoxikáciu?

Denno-denne sme vystavení toxínom, ktoré "parazitujú" v črevách, pečeni a obličkách. Každodenný stres, nedostatok tekutín, nesprávna životospráva a nezdravý životný štýl spôsobujú prekyslenie organizmu a vznik acidózy. Za základné symtómy intoxikácie sa považujú: bolesti hlavy a chrbta, únava, zhoršená kvalita pleti, lámavé vlasy a nechty, hnačky, zápcha, hormonálna nerovnováha, nepríjemný zápach z úst spôsobený zle fungujúcim tráviacim traktom a plesne. Spoliehať sa na to, že naše telo si poradí s vyplavovaním zdraviu nebezpečných toxínov úplne samo, je prinajmenšom riskantné a nezodpovedné voči svojmu zdraviu. Obzvlášť v období, keď množstvo a vplyv toxínov nemusíme mať vôbec pod kontrolou.

Detoxikáciou sa telo zbaví nielen škodlivých látok a toxínov, pripraví sa aj na lepšie vstrebávanie potrebných živín, minerálov a vitamínov.

Kedy je vhodné obdobie na detoxikáciu?

Najvhodnejšie obdobie na detoxikáciu je pri zmene ročných období, hlavne na jar a na jeseň. Jarná očista uzatvára zimné obdobie plné kalorických, ťažkých jedál a nedostatku pohybu. Naplní vyprázdnené vitamínové zásoby organizmu. Jesenná očista je zase dobrá na posilnenie imunitného systému pred chladnými zimnými mesiacmi, ale aj ako prevencia voči ochoreniam (napr. chrípka, covid).

Ovocie a zelenina

Zdroj: Freepik.com - Ovocie a zelenina

 • vhodná strava počas detoxikácie - čerstvé ovocie a zelenina, dôležité je mať dostatočný príjem tekutín, najlepšie čistú vodu
 • nevhodná strava počas detoxikácie - rafinovaný cukor, biela múka, kofeín, alkohol, lepok, mliečne výrobky,cigarety

Začiatok detoxikácie môže byť náročný. Odstraňovanie toxínov z tela môže so sebou priniesť počas prvých dní skôr únavu, malátnosť a zápchu. Najmä ak ste boli zvyknutí na pravidelný príjem kofeínu alebo cukru. Je to prirodzený počiatočný stav. V tomto období je odporúčané zvoľniť tempo a dopriať si dostatok spánku. Ideálne je začať z detoxikáciou počas víkendu alebo dovolenky.

Kedy nie je detoxikácia vhodná?

Detoxikácia je pre ľudský organizmus záťažou, preto sa nepodstupuje:

 • pri akútnej viróze
 • v tehotenstve
 • pri poruche príjmu potravy (anorexia, bulímia)
 • pri cukrovke, ochorení obličiek, vredoch v zažívacom trakte, rakovine a iných závažných ochoreniach

Detoxikujte s Kremelinou

Kremelina (diatomická hornina skrátene diatom) je 100% prírodný produkt s vysokým obsahom minerálov a stopových prvkov. Je zvlášť upravená pre konzumáciu človekom tj. zaručuje nejlepšie možné pôsobenie a vstrebateľnosť v ľudskom tele. Dr. Andreas L. Kalcker povedal: „Kremelina je vynikajúca na očistu od črevných parazitov.“

Zloženie:

 • 90% prírodný oxid kremičitý
 • 4% vápnik
 • 1% magnézium, draslík, sodík, zinok, meď a železo

Prášok neobsahuje žiadne aditíva, farbivá, alebo dochucovadlá.

Kremelina je známa ako "tráva mora" či "starobilý poklad", ktorú mnohí nadšenci a odborná verejnosť nazývajú tiež najlepšie zachovaným tajomstvom matky prírody a skutočným minerálnym zázrakom pre ľudské zdravie. Posilňuje obranyschopnosť organizmu, priaznivo ovlyvňuje kvalitu nechtov, vlasov a pokožky. Má pozitivny vplyv na posilnenie imunitného systému, je vhodná pri detoxikácií a protiparazitálnej očiste. Používa sa ako prírodná dezinfekcia. Má protizálapové účinky a urýchľuje hojenie rán.

Kremelina

Produktová fotografia - Kremelina

Čo je diatom a ako detoxikuje?

Diatom je voľná hornina známa aj ako diatomit. Pri mikroskopickom zväčšení vyzerajú molekuly kremeliny ako valcovité strúhadlá. Vďaka svojmu tvaru dokážu zachytávať a absorbovať toxíny v tele, ktoré sú následne vylučované. Po vylúčení toxínov môžu črevá absorbovať dôležité živiny a doplnky stravy. Zároveň sa posilňuje imunita a metabolismus môže pracovať efektivnejšie a rýchlejšie. Kremelina je nepostrádateľný pomocník i v boji proti vysokému cholesterolu.

Ako sa Kremelina používa?

Prášok sa rozmieša vo vode, ovocnom džúse alebo inom ľubovoľnom nápoji. Prášok sa nerozpustí ihneď, preto je potrebné tekutinu niekoľko krát počas pitia premiešať. Tým sa zabráni jeho usadzovaniu. Kremelina sa užíva minimálne 20 dní 2-3 krát do roka. Medzi jednolivými užívania treba mať minimálne 20 dní prestávku.

Doplňujúce informácie ohľadom produktu získate v internetovom obchode: Shatavarim.eu

Použité zdroje:

 1. [1] Freepik - Ovocie a zelenina od KamranAydinov
 2. [2] Produktová fotografia Kremelina