Ako oživiť kuchyňu s malým rozpočtom

Zdá sa vám vaša kuchyňa nudná a plánujete urobiť zmeny, no bojíte sa väčších investícií? Kuchyňu dokážete oživiť aj drobnými zmenami, ktoré nezaťažia váš rodinný rozpočet. Ak vyskúšate aspoň 2 – 3 zmeny z našich nápadov, vaša kuchyňa získa nové čaro a opäť sa v nej budete cítiť príjemne.

9 tipov ako oživiť interiér kuchyne

drezová batéria
1

Drezová batéria

Okrem dizajnu a výrobcu sú dôležité aj technické parametre ako výška a otočnosť batérie, typ ovládania, funkcia výsuvnej spršky a možnosť vyklopiť batériu, ak máte kuchynsky drez pod oknom.

svietidlá
2

Moderné svietidlá

Štýl, materiál a umiestnenie svietidiel môže kompletne zmeniť atmosféru priestoru. Vyskúšajte napr. dizajnové závesne svietidlá.

dvierka na kuchynskej linke
3

Dvierka na kuchynskej linke

Nie je potrebné vymeniť komplet kuchynskú linku. Kuchynské dvierka môžete premaľovať, vytapetovať a ak majú štandardný rozmer, môžete ich jednoducho vymeniť a kuchynská linka bude pôsobiť ako nová.

úchytky na dvierkach kuchynskej linky
4

Úchytky na dvierkach kuchynskej linky

Úchytky sú drobný detail, ktorý zvýrazní štýl vašej kuchyne. Ich výmena je rýchla a finančne nenáročna.

závesné otvorené police
5

Závesné otvorené police

Získate nový úložný priestor pre vaše kuchárske knihy či črepníky s bylinkami a súčasne môžete ukázať aj váš nový čajový set.

kuchynský textil
6

Kuchynský textil

Dodajte vašej kuchyni farebný nádych. Kuchynský obrus, prestieranie alebo podsedáky na kychynské stoličky môžete meniť tématicky alebo podľa nálady.

kvetinače na kvety a bylinky
7

Kvetinače na kvety a bylinky

Kuchyňu môžete oživiť pestrofarebnými keramickými kvetináčmi, drevenými stojanmi na kvety alebo závesnými kvetináčmi.

8

Farba stien alebo tapety

Zdá sa vám biela farba nudná, nebojte sa experimentovať a vyskúšajte pastelové farby. Pri výbere odtieňu dbajte na štýl interiéru a jeho veľkosť. Ak máte v kuchyni jedálenský kút, môžete ho oddeliť od kuchynskej časti dizajnovými tapetami.

obraz s motívom letná pohoda
9

Obrazy a plagáty

Trendové sú obrazy vytlačené v digitálnej kvalite na bavlnenom plátne a natiahnuté na drevenom ráme alebo plagáty zarámované vo výraznom ráme.